КПП «Теплоенергопостач» запустило першу твердопаливну котельню

Ольга підкидає в топку соснові дровцята й уважно стежить за температурними показниками. Каже – поліна треба завантажувати вчасно, з дотриманням температурного графіку.

Ольга Фем’як, операторка котельні:
«П’ять (градусів) на вулиці, повинно бути 50 на вході».

В Ірпені, на вулиці Тургенівській, 102 запрацювала перша твердопаливна котельня комунального підприємства «Теплоенергопостач». Вона обігріває два будинки – звичайну житлову чотириповерхівку та гуртожиток.

Максим Панчук, головний інженер комунально-побутового підприємства «Теплоенергопостач»:
«У зв’язку з тим, що котельня, яка раніше обслуговувала ці два будинки (вона на “Машторфі” знаходиться), за технічними можливостями не змогла їх обслуговувати, наше підприємство прийняло рішення в короткі строки – десь за тиждень – змонтувати цю твердопаливну котельню».

Котельня оснащена двома котлами потужністю 100 кіловат кожен. Поки на вулиці відносно тепло, працює лише один агрегат. Коли ж ударять морози, запустять і другий. Операторка каже – щоб підтримувати температуру 50 градусів на вході, за півтори години спалює п’ять дерев’яних колод.

Ольга Фем’як:
«Треба постійно підкидати (дрова), через кожні півтори-дві години. Буде холодніше на вулиці – частіше треба буде підкидати».

Загалом при нинішній погоді на котельню потрібно в середньому три куби деревини на добу. У «Теплоенергопостачі» кажуть: щоб люди не залишилися без тепла, змонтували саме твердопаливну котельню, бо це найпростіший і найшвидший варіант. Якщо ж така альтернатива не приживеться, то на наступний опалювальний сезон тут збудують газову котельню.